אתם שואלים

אתם שואלים אני עונה

יש לך שאלה אלינו? נשמח לענות!

נכון יש הרבה אנשים שלא עושים כלום בנידון ולכן אין לצפות שיקרה שינוי בחייהם. המציאות שלא משתנה משמשת כהוכחה שטענתם נכונה וחוזר חלילה. יש גם אחרים שעשו משהו כדי לשנות את המציאות והכן לפחות חלקם הצליחו כמוני וכמו תלמידים שלי. כמובן שזה דורש רצון, עשייה ועקביות ולצאת מדרך החשיבה הרגילה. לצורך כך יש לפתוח אפשרויות חדשות ולהיעזר בבעלי מקצוע כמו בכל תחום. השינוי יעשה דרך למידה ורכישת ידע מאחרים ואז ליישם.

האם אתם חושבים שלכם יש באופן כללי את הפוטנציאל בחיים לעשות שינויים, ואם אתם ראיתם שבהיסטוריה האנושית אנשים עשו שינויים? התשובה של הרוב היא כן! אנשים הבריאו ממחלות, אנשים עברו ממקום למקום, אנשים שפוטרו מצאו עבודה חדשה, אנשים מצאו זוגיות ויצאו ממשברים.  למה שלילדים שלכם שהם יצאו מכם אין פוטנציאל זהה, כמו לכל אדם אחר על הפלאנטה הזאת. מחשבה מסוג זה סותרת את כל ההתקדמות של בני אדם במשך דורות של שינויים. נכון, זהו פוטנציאל והוא יכול להתממש או לא. מדינת ישראל יכלה לקום ויכלה לא וכנ"ל הרבה דברים. לראייה יש אנשים שמימשו את הפוטנציאל שלהם יותר ויש פחות. אתם בוודאי מימשתם איזה פוטנציאל כלשהו של עצמכם ועברתם שינוי כלשהו, למדתם, יצאתם מבית ההורים, התאהבתם, התחתנתם, עבדתם, קריירה. חוץ מזה מבני זוג אפשר להתגרש מילדים לא. לוותר על האפשרות לקירבה איתם, זה לוותר על הדבר הכי חשוב ובעיקר על הערכים שלנו.

אם היחסים שלך טובים אינך צריך לעשות כלום. אבל לפעמים בסדר זה 5 מ-10 או 7 מ-10 ואנחנו נמצאים בוויתור שאפשר שהיחסים יהיו 9 מ-10 או ככלל מצוינים ולא רק בסדר. זה לא אומר שאין בעיות או שלא יהיו בעיות. למה שאני מתכוון זה שתשאלו את עצמכם מה היה אידיאלי עבורכם ביחסים איתם. מה החזון שהיה מדליק אתכם לחיות אותו איתם. האם אתה רוצה יחסים "בסדר" או שכל מפגש איתם להרגיש שזה מרגש אתכם כאילו לא ראיתם אותם שנה.

זו שאלה שחוזרת ונשאלת ע"י הרבה אנשים. מצד אחד בתרבות שלנו לא משתפים על נושאים רגישים עם אחרים. אני עושה את העבודה של שינוי ביחסים גם בליווי אישי וגם בקבוצות. ראשית, אתה לא חייב לעשות בקבוצה את מה שלא מתאים לך כמו לשתף.  מה שקורה בפועל זה בד"כ נס. אנשים מדברים ואתה רואה שאתה לא לבד. אולי פעם ראשונה בחיים שאתה מרגיש פתאום חופש מלהחזיק את כל המשא הזה לבד על הגב. סוחבים ביחד וזה נעשה יותר קל. הסביבה מאוד בטוחה ומכילה. נוצרת אחווה בין אנשים שהמכנה המשותף שלהם זה הרצון לא לוותר על לחיות את החיים כפי שהם רוצים. רצון להיות ביחסים אחרים עם הילדים ולקבל כלים לתקשורת איתם. כל המשתתפים עשו בחירה לעשות שינוי בחיים וזה מחזק מאוד, יוצר תקווה וברוב הפעמים מרגש. יש הקלה. יש חווית ביחד שמעצימה. עם זאת אתה יכול לשמור על הפרטיות שלך ולא לשתף עד שתרגיש מספיק בנוח. והכי חשוב המשתתפים מתחייבים וחותמים על הצהרת סודיות.

יש לי עדיין כמה שאלות

אני מסכים לקבל הודעות ועדכונים

נגישות
לוגו של וואטסאפ