קורס לימודי להורים: 'דרך' ליצירת קירבה ותקשורת ביני לילדיי ובן זוגי

קורס לימודי של 12 מפגשים

ינואר 2020 מספר המקומות מוגבל

הקורס יחשוף בפניך 'דרך' שבאמצעותה ייווצר דו-שיח, קירבה ופתיחות בין הורים וילדים ועם בן הזוג שלך, מתוך מטרה ליצור אווירה של שלום ולא רק לטובת פתרון בעיות. הקורס משלב את היתרון בתמיכה של קבוצה אינטימית ביחד עם היתרון בהתייחסות האישית לכל משתתף במפגשים אישיים.

12 מפגשים קבוצתיים של 4 שעות למפגש.

סה"כ 48 שעות של קורס קבוצתי תהליכי וחווייתי עם מפגשים אישיים.

הקורס מלווה בתרגול ושיעורי בית לטובת יישום.

כולל תהליכים, תרגולים לשחרור, הרפיה ויכולת לשהייה ברגשות לא נעימים כמו בנעימים כדרך חיים לטובת יחסים.

קורס אינטימי של עד 20 משתתפים בלבד.

למי מיועד הקורס?

להורים לילדים מתבגרים ולהורים לילדים גדולים ועד בכלל:

לייצר דו-שיח וקירבה ביחסים בתוך המשפחה שלכם. לדבר עם ילדיכם ובן הזוג בחופשיות ובפתיחות בלי "ללכת על ביצים".

ליצור הבנה הדדית ביניכם ובין ילדיכם ולהרגיש "מבינים" ו"מובנים".

לדבר על אי הסכמות באופן פתוח ללא משברים. לזכות בהתחשבות  מצד ילדיכם ובן הזוג ואם צריך להציב גבולות.

איך ליצור נכונות לשיפור הקשר עם מתבגר שדוחה אותי ולא מתייחס?

איך משנים קשר שלא יהיה רק חומרי? מהו הקשר "הנכון".

איך להתמודד עם דחיה והתעלמות מצד בן זוג והילדים.

איך להתמודד עם חוסר גבולות ושבירת סמכויות. איך לא להגיע להתפרצויות ואיבוד שליטה.

איך להביע כעס וכאב בלי שיתרחקו ממני.

לתרום לילדיכם מהניסיון שלכם, מתוך כבוד אליו ומבלי להתערב בענייניו.

על מה תלמדו בקורס?

הליך עם הילד

פתיחת דף חדש ביחסים אם הילדים עם עמודי התווך הבאים:

 1. מפגש/ים לניקוי העבר– תהליך ליצירת המפגש, הכנה לקראת המפגש, המפגש להבנת הילד וניקוי העבר.
 2. מה היחסים ששני הצדדים רוצים – עבודה  משותפת על היחסים, בניית אמנה וכללים על בסיס ערכי לפי הצורך והגיל.
 3. הטמעת מיומנויות תקשורת ביחסים – שפת רגשות, הקשבה, הבנה, הבעת צרכים, התנצלות, פרגון, תודה.

שינוי

 • שינוי כשאני משנה התייחסות פנימית לילדיי ובן זוגי – אנרגטית – משהו בהם משתנה.
 • שינוי גישה להורות וזוגיות מקצועית.
 • עקרונות בסיסיים לגידול, חידוש ושינוי ביחסים עם הילדים.
 • יצירת קירבה ע"י: דו-שיח, הקשבה, הבנה, פתיחות וכנות.
 • שנוצרת קירבה ביחסים, התוצאה היא התחשבות, אכפתיות ואמון ומשם כבוד הדדי.

אני

 • מי אני ההורה? מהם אמונותיי, דפוסי התגובה ותפיסת העולם שלי והשפעתם על ילדיי.
 • זיהוי הדפוס הבין-דורי 'הוריי-אני' והפסקת השלכתו על ילדיי.
 • ההשפעה של הזוגיות ההורית על היחסים בבית ועל הילדים.
 • הקשיים של ילדינו הם השתקפות של הקשיים שלנו.
 • הצרכים הנפשיים ההכרחיים להתפתחות ילד מאוזן נפשית שהם גם הצרכים שלי.
 • ריפוי שני עמודי התווך בתוכי כבסיס בריא ליחסיי עם ילדיי ובן זוג: הערך העצמי החסר ואי יכולת להיות פגיע/ברגשות לא נעימים.

ערכים ותקשורת

 • מיומנויות תקשורת – כלים הלכה למעשה ויצירת מהות של קירבה ביחסים במשפחה.
 • תנאים ליחסים של קירבה בבית: אימון ב"אינטליגנציה רגשית" יכולת להרגיש ולבטא רגשות כתנאי ליצירת קירבה.
 • יכולת לביטוי עצמי של צרכים ושימת גבולות ביחסים המשפחתיים.
 • "אווירה של ערכים" בבית: יצירת אחריות אישית וכבוד.

אלו שכבר השתתפו מספרים:

״הי אריה, השיחה עם בני הייתה ממש טובה. התכוננתי לפגישה ופתחתי אותה כפי שהנחת אותי. הוא מאוד התרגש מהשיחה. נפתח בפניי ואמר את הדברים שמפריעים לו.

הקשבתי לו הקשבה מלאה (לא היה לי קל לשמוע את הדברים אבל שמחתי מאוד שפתח את הלב שלו), מה שלא הבנתי ביקשתי שיסביר שוב, שייתן דוגמאות.

התחבקנו והתרגשנו, אמרתי לו שאם בימים הקרובים דברים יעלו עוד דברים שמפריעים לו איתי שיגיד לי ואז אמרתי לו על השלב הבא.״

אמא לבן 14 

“ברגע שנתנו לילדים אוויר, ירדנו מהוריד שלהם השתפרו היחסים בינינו, הם מתייעצים אתנו יותר, גלויים, לא פוחדים להגיד דברים שלא מוצאים חן בעינינו, יותר פתיחות, הם הבינו שאנחנו רוצים בטובתם ואנחנו במקביל לא מוצאים להם את הנשמה על כל תקלה. הכי חושב שהם גלויים ולא פוחדים לדבר. יש תקשורת. זה תהליך. יש לי מבט אחר על החיים. זה חובה. למדתי לספור עד 10 לפני שאני מגיב.”

אפי, אב לבני 17, 21 ו-25

״גיליתי את עצמי. קשה לי לסמוך על אחרים ולתת למורה להוביל אותי היה משחרר ומפרה מאוד.

ירד המתח עם הילדים שלי. המצבים לא השתנו אבל היכולת לקבל את המצב ואת ילדיי כמו שהם. אין ניתוקים וכעסים. אין רגישות , הייתי נעלבת, לוקחת ללב, שאני כישלון בהורות שלי, היום אני רואה את ילדי כפי שהם, כבני אדם עם מעלות ומגרעות כמו כל אחד, הפסקתי להיות תלויה בהם, רוצה בקרבתם אבל לא נלחצת אם הם לא באותו רגע.   יש תקשורת, נפגשים באמצע. קיבלתי במעגל פנימי שקט נפשי ואמונה בעצמי, אני בסדר, ובמעגל חיצוני כלים לתקשורת ולקבלה של אנשים מכל תחומי חיי.״

נעמה, אם לבני 29 ו-30

״מאז הפגישה האחרונה, אתך אריה ועם אימא שלי, חל שינוי אמיתי וטבעי בהרגשה שלי. (סיפרתי על כך לאימא). פתאום החלו להציף אותה רגשות של געגוע ורצון בקירבה זמינה. עלו מחשבות כמו, כמה חבל שאימא ואבא ואחיי לא במרחק נסיעה קצר כדי שאוכל לקפוץ לביקור קצר, שיחה על כוס קפה.

הרגשתי קצת החמצה. זה רגשות שלא הרגשתי לגבי המשפחה וההורים בפרט המון זמן ואולי אפילו אף פעם מאז הילדות.  זה ריגש אותי ושימח אותי.״

בת 30 שעברה תהליך עם אמה

בונוס ומתנות

קבלו מתנה קורס דיגיטלי ואינטרנטי הבסיסי ליחסים עם ילדיכם, 5 מפגשים של כ- 20 דקות כל אחד+ חוברת עבודה. שווי המתנה 350 ₪.

בין המפגשים תהיה אפשרות לשאלות והתייעצות בווטסאפ ומייל שתיענה תוך 24 שעות.

המחיר

3,500.00

350 ₪ ב- 10 תשלומים סה"כ 3500 ₪ או בתשלום אחד. לזוגות-הנחה של 10% .

נקה
כמות:

אחריות

אתם לא לוקחים שום סיכון,
הסיכון כולו עלי.
האחריות שלי

אני בטוח במה שאני נותן,
ולכן לאחר 3 מפגשים,
אם הרגשת שלא קיבלת עדיין
ערך עבור עצמך,
תשלם את החלק היחסי
ותקבל את כל שאר כספך בחזרה
ללא כל שאלות.

אספתי עבורך מספר שאלות נפוצות על הסדנה:

נכון יש הרבה אנשים שלא עושים כלום בנידון ולכן אין לצפות שיקרה שינוי בחייהם. המציאות שלא משתנה משמשת כהוכחה שטענתם נכונה וחוזר חלילה. יש גם אחרים שעשו משהו כדי לשנות את המציאות והכן לפחות חלקם הצליחו כמוני וכמו תלמידים שלי. כמובן שזה דורש רצון, עשייה ועקביות ולצאת מדרך החשיבה הרגילה. לצורך כך יש לפתוח אפשרויות חדשות ולהיעזר בבעלי מקצוע כמו בכל תחום. השינוי יעשה דרך למידה ורכישת ידע מאחרים ואז ליישם.

האם אתם חושבים שלכם יש באופן כללי את הפוטנציאל בחיים לעשות שינויים, ואם אתם ראיתם שבהיסטוריה האנושית אנשים עשו שינויים? התשובה של הרוב היא כן! אנשים הבריאו ממחלות, אנשים עברו ממקום למקום, אנשים שפוטרו מצאו עבודה חדשה, אנשים מצאו זוגיות ויצאו ממשברים.  למה שלילדים שלכם שהם יצאו מכם אין פוטנציאל זהה, כמו לכל אדם אחר על הפלאנטה הזאת. מחשבה מסוג זה סותרת את כל ההתקדמות של בני אדם במשך דורות של שינויים. נכון, זהו פוטנציאל והוא יכול להתממש או לא. מדינת ישראל יכלה לקום ויכלה לא וכנ"ל הרבה דברים. לראייה יש אנשים שמימשו את הפוטנציאל שלהם יותר ויש פחות. אתם בוודאי מימשתם איזה פוטנציאל כלשהו של עצמכם ועברתם שינוי כלשהו, למדתם, יצאתם מבית ההורים, התאהבתם, התחתנתם, עבדתם, קריירה. חוץ מזה מבני זוג אפשר להתגרש מילדים לא. לוותר על האפשרות לקירבה איתם, זה לוותר על הדבר הכי חשוב ובעיקר על הערכים שלנו.

אם היחסים שלך טובים אינך צריך לעשות כלום. אבל לפעמים בסדר זה 5 מ-10 או 7 מ-10 ואנחנו נמצאים בוויתור שאפשר שהיחסים יהיו 9 מ-10 או ככלל מצוינים ולא רק בסדר. זה לא אומר שאין בעיות או שלא יהיו בעיות. למה שאני מתכוון זה שתשאלו את עצמכם מה היה אידיאלי עבורכם ביחסים איתם. מה החזון שהיה מדליק אתכם לחיות אותו איתם. האם אתה רוצה יחסים "בסדר" או שכל מפגש איתם להרגיש שזה מרגש אתכם כאילו לא ראיתם אותם שנה.

זו שאלה שחוזרת ונשאלת ע"י הרבה אנשים. מצד אחד בתרבות שלנו לא משתפים על נושאים רגישים עם אחרים. אני עושה את העבודה של שינוי ביחסים גם בליווי אישי וגם בקבוצות. ראשית, אתה לא חייב לעשות בקבוצה את מה שלא מתאים לך כמו לשתף.  מה שקורה בפועל זה בד"כ נס. אנשים מדברים ואתה רואה שאתה לא לבד. אולי פעם ראשונה בחיים שאתה מרגיש פתאום חופש מלהחזיק את כל המשא הזה לבד על הגב. סוחבים ביחד וזה נעשה יותר קל. הסביבה מאוד בטוחה ומכילה. נוצרת אחווה בין אנשים שהמכנה המשותף שלהם זה הרצון לא לוותר על לחיות את החיים כפי שהם רוצים. רצון להיות ביחסים אחרים עם הילדים ולקבל כלים לתקשורת איתם. כל המשתתפים עשו בחירה לעשות שינוי בחיים וזה מחזק מאוד, יוצר תקווה וברוב הפעמים מרגש. יש הקלה. יש חווית ביחד שמעצימה. עם זאת אתה יכול לשמור על הפרטיות שלך ולא לשתף עד שתרגיש מספיק בנוח. והכי חשוב המשתתפים מתחייבים וחותמים על הצהרת סודיות.

ראשית אתם עושים זאת עבור מטרה נעלה היחסים עם הילדים שלכם.

כמה דברים. זה מתקיים בשעות אחה"צ אחרי עבודה. כדי לקדם את התחומים החשובים לנו בחיים זה דורש ,לפחות, בהתחלה מאמץ. מה שחשוב לא מוגש על מגש. ביחד עם זה, כאשר מצליחים, הערך שמקבלים לא ניתן להערכה בכסף או במאמץ. אפשר גם לבדוק תחבורה משותפת עם אחרים.

תחבורה ציבורית וחניה במקום

פרטים והרשמה

איפה?

במרכז הארץ-פרטים בראיון

מתי?

ינואר 2020

נשמע מצוין,
אבל יש לי עדיין כמה שאלות

אין בעיה!
אפשר להשאיר את מספר הטלפון כאן בטופס ונחזור אליך או להתקשר:

אריה - 052-5012913

אני מסכים לקבל הודעות ועדכונים

זה מה שחיפשתי.
אפשר להירשם?

נשמח מאוד לראות אותך בקורס.

מאחר והקורס מוגבל במספר המשתתפים, כדי להבטיח שיהיה לך מקום, כדאי להקדים ולסיים את ההרשמה והתשלום.

נקה
כמות:

עוד תלמידים מספרים על הסדנה:

ז.- הקורס היה בשבילי מתנה. הכניס בי הרבה מודעות למצב שלי ולמי שאני. חל שיפור ברור ביחסים עם בעלי. טוב לי. קלטתי שכל ויכוח נגרר לעימות עם הילדה שלי. ואני מנסה להיות צודקת. וקלטתי שמה שחשוב לי זה הבת שלי והיחסים ולא להיות צודקת. הקבוצה נותנת המון חיזוק להמשיך את השבוע וחיכיתי למפגשים. לא קיבלנו רשות להגיב אחד לשני אלא שכל אחת סיפרה את הסיפור שלה על עצמה. החיזוק הגיע שראינו את האדם ולא שפטנו ולא ביקרנו אותו.

מ.- קיבלתי הכי חזק מודעות עצמית. תמיד אני מאוד רציונלית ואז הצד השכלי משתלט עלי. עזר לי מאוד ההבנה החדשה על היחסים בין הצד השכלי לצד הרגשי שלי ואיך המאבק בניהם משתלט ומשפיע על היחסים עם הילדים והבעל. דבר ראשון, השכל מגיב ושופט, מתגונן ומנסה לקחת שליטה. למדתי לקחת נשימה. להאט את הקצב. זה השפיע לי גם על העבודה גם שם האטתי. אני מפעילה כלים חדשים של הקשבה והבנה. זה כבר קורה לי לא במודע. לא יודעת איך הייתי עוברת את התקופה הקשה הזאת עם הבת שלי בלי הקורס. יש בקורס תמיכה ואפשר לבוא לדבר ולשתף ויש לזה מקום. גם העניין של חוזה שעשינו שלא מעירים ולא שופטים אחד את השני בזמן הקורס.

ס. – למדתי שלא משנה מה הצדק שלי, הרי השכל שלי תמיד יחשוב שהוא צודק . מה שחשוב זה היחסים על הילדים ובן הזוג שלי. קיבלתי כלים.

א. – הקבוצה תמכה בי נפשית. למדתי שהדבר העיקרי כבסיס ליחסים ולכל הבחירות שלי שאני עושה בחיים זה הערך העצמי שלי. זה הדבר הראשון שאני צריכה לשנות. הבנתי שאני צריכה להפסיק לתת עצות ולחנך את הילדים שלי כאשר אני בעצמי לא נותנת דוגמא אישית ולא עושה מה שלמדנו כאן.

ו. – הגעתי בחוסר ביטחון , תמיד רציתי להיות טובה ואוהבת כדי לקבל אהבה. להיות בסדר. חיפשתי מילה טובה מכל אחד. אני אוהבת עכשיו בלי לחפש להיות בסדר בעיני ילדיי בעלי או משפחתי. אנשים הם שונים, אני זה אני ואתה זה אתה. הקבוצה הייתה חיזוק משמעותי עבורי.

 

על המנחה

אריה קלטמן – מורה משפחתי, מלמד תקשורת וקירבה בין הורים לבין עצמם ובין הורים לילדים מתבגרים ובוגרים . מנחה ומרצה בתחומי התפתחות לצמיחה אישית, לאיזון גוף –נפש והגשמה. פסיכותרפיסט ומנחה קבוצות, תואר ראשון בתעשייה וניהול ותואר שני במנהל עסקים. אפשר לקרוא עלי כאן.

נגישות
לוגו של וואטסאפ